Ugningąjį čardašą ir vengriškų ritmų energiją dovanos atlikėjos Julija Karaliūnaitė (sopranas), Ekaterina Rodionova (smuikas), Birutė Asevičiūtė (fortepijonas).
Koncertas „Čardašo karalienė“ kvies nusikelti į vengrų smuklę (vengr. Csárdás / csárda – smuklė), kur netyla pokalbiai, girdisi smuiko rauda, nerimsta čardašo šokėjai ir sklando begalinis ilgesys ir meilė laisvei.
Ugningasis čardašas – vengrų ir Vengrijos romų šokis, atsiradęs XIX a. viduryje kaip miesto folkloro dalis per vengrų rekrūtų ėmimą į Austrijos armiją. Vėliau šokis išpopuliarėjo vengrų ir kitų tautų kompozitorių – ypač F. Liszto, F. Erkelio, J. Brahmso, F. Schuberto – kūryboje. Čardašui, kaip ir visai vengrų muzikai, būdinga aštri, akcentuota ritmika, sinkopės, gausiai ornamentuota melodika.
Programos „Čardašo karalienė“ pavadinimas pasiskolintas iš I. Kalman to paties pavadinimo operetės, kurios ištraukos taip pat skambės koncerte.
Tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis Burbiškio dvare viešės jau ketvirtąjį kartą. 2021 metais dvare skambėjo Estijos ansamblio „Nortango“ atlikta muzika, 2022 metais koncertavo duetas iš Estijos Henri Zibo (akordeonas) ir Ruslan Petrov (violončelė). Pernai violončelių kvintetas „QuinCelli“ ir solistė Renata Dubinskaitė klausytojus pakvietė į koncertą „Baltas paukštis“.
Šiaulių „Aušros“ muziejaus organizuojamas tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis šiemet vyksta jau 21-ą kartą.
Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informacija
Atsiliepimai