Iki sausio 18 dienos romantiškajame Burbiškio dvare eksponuojamos parodos „Senoviniai Kalėdų eglutės žaisliukai“, atvirukų paroda „Linksmų švenčių!“, veikia „Kalėdinis dvaro paštas“, o aplinką puošia kalėdininės dekoracijos.
Parodoje „Senoviniai Kalėdų eglutės žaisliukai“ eksponuojama net 1 000 eglutės žaisliukų, jų amžius siekia XX a. pradžią – 9 dešimtmetį, o pagaminti jie įvairiose šalyse. Žaisliukai papuošė dvaro eglutes, sutvisko vitrinose, elegantiškai įsikomponavo šventinėse erdvėse.
Šventinėje parodoje galima pamatyti žaisliukus iš Eglės Litvinaitės-Mogulevičienės, Lauros Prascevičiūtės, mados istoriko Aleksandro Vasiljevo kolekcijų. Ekspoziciją papildo muziejaus fonduose saugomi kalėdiniai eksponatai, XIX a. pabaigos – XX a. 4 deš. karnavaliniai kostiumai iš Aleksandro Vasiljevo fondo kolekcijos, ikonografinė medžiaga.
Parodoje „Linksmų švenčių!“ pristatomi lietuvių dailininkų, fotografų kurti ir kiti Lietuvoje bei užsienyje XX a. pr. – 9 deš. spausdinti lietuviški atvirukai, vokai. 1–9 deš. atvirukai, vokai į parodą atkeliavo iš Lauros Prascevičiūtės kolekcijos, o dalis 2–4 deš. eksponatų – iš Egidijaus Prascevičiaus kolekcijos.
Plačiau apie Kalėdas dvare lankytojai gali sužinoti nemokamose ekskursijose parodose gruodžio 21, 28 dienomis ir kitų metų sausio 4, 11 dienomis. Ekskursijų pradžia – 13 valandą 30 minučių.
Muziejuje veikia ir edukacinės dirbtuvės „Šventinis dvaro paštas“, jose galima su plunksna ant žiemiško Burbiškio dvaro atviruko ar rankomis gaminto popieriaus parašyti linkėjimus ir sveikinimus. Dirbtuvės „Kalėdinis dvaro paštas“ duris atvers gruodžio 21 ir 28 dienomis nuo 14 valandos 30 minučių. Daugiau informacijos www.daugyvenesmuziejus.lt.
Dvaras Kalėdoms papuoštas ne tik viduje: lemputėmis spindi ir dvaro rūmai, senieji parko medžiai. Į šventiško Burbiškio dvaro aplinką įsiliejo ir profesionalios menininkės Agnės Kišonaitės sukurta instaliacija: didelė, į eglučių miškelį nusileidusi žvaigždė, šventiniu laikotarpiu simbolizuojanti stebuklo laukimą.
Menininkė mėgsta kasdienius objektus prikelti naujam, netikėtam gyvenimui, kuria technikas, kurios jungia plokščius piešinius ir trimačius objektus. Jos kūrybą įkvepia šiuolaikinės vartojimo kultūros, mados, moteriškumo, tikro ir dirbtinio grožio temos.
A. Kišonaitės instaliacija yra projekto „Šiuolaikinio meno ir kultūros paveldo sintezės“ dalis.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.
Augustės Labenskytės nuotraukos
Atsiliepimai