Draugių išvyka į Radviliškio kraštą: ką pamatyti, paragauti ir patirti

Pavasaris tikrai geras laikas keliauti. Dar nėra per daug turistų, kainos nesikandžioja kaip pačiame sezono įkarštyje. Tegul pavasaris būna atradimų metas, o atrasti kviečiame Radviliškio kraštą, kuriame daugybė unikalių gamtos ir žmogaus sukurtų objektų, kuriuos verta pamatyti ir išbandyti. Tad kvieskite geriausią draugę ir pirmyn į Radviliškį!

Pažintis su Radviliškiu. Geležinkelio sostinė, kuri jaukumą kuria mažąja architektūra ir istorijomis. Radviliškyje rasite mažiausią skulptūrą Lietuvoje – skulptorius Martynas Gaubas savo gimtajam miestui padovanojo „Skaitantį vaiką“, jį rasite bibliotekos kieme. Šiltuoju metų laiku įjungiamas šviečiantis ir grojantis fontanas. Mieste atrasite ir puikių kavinių, o baseinas su pirtimis patiks visiems. Į spa-baseiną atvažiuoja ir aplinkinių miestų gyventojai. O jei norėsite daugiau sužinoti apie Radviliškį, užėję į turizmo informacijos centrą gausite atsakymus į visus turistinius klausimus.

O gal į Kalnus? Planavote keliauti po Radviliškio kraštą, o čia – į Kalnus? Yra toks kaimas Radviliškio rajone, o kaime į 21 metrų aukštį kylantis Šiaulės apžvalgos bokštas vilioja nuo jo viršaus atsiveriančiais įspūdingais apylinkių kraštovaizdžiais. Prie bokšto įrengtas pėsčiųjų takas, vedantis į legendomis apipintą Kudinų piliakalnį, kitaip vadinamą Šiaulės kalnu. Šiaulės žemėje išlikęs gatvinis Stalmokų kaimas – jame likę tik trys sodybos iš 12. Apžvalgos bokštas pastatytas Tytuvėnų regioniniame parke, kuriame išlikę net du dvarai (Diktariškių ir Šiaulėnų), veikia Šiaulėnų krašto muziejus.

Bičių terapija. Ar jus pavadina bitėmis darbininkėmis? Gal laikas pailsėti? Štai bityne Kaunetiškiuose vyksta bičių vaško terapijos procedūros, jų metu vaškas lašinamas ant audeklu uždengtų kūno vietų, todėl jaučiama tik šiluma. Procedūra trunka 1–2 valandas, priklausomai nuo to, su kuriais akupunktūros taškais, sąnariais ar probleminėmis kūno vietomis yra dirbama. Visa bityno aplinka sutverta tiek ramiam, tiek aktyviam poilsiui. Dar reikia paminėti ir bičių namelį, kuris pastatytas ant bičių avilių. O kas ten vyksta – sužinosite nuvykę į Kaunetiškius.

Arimaičių ežeras pasižymi neįprasta forma ir yra tikras traukos centras mėgstantiems vandens pramogas ir pirtis. Mėgstantys ilgus pasivaikščiojimus, mėgausis vaizdais į ežerą. Kodėl neaplankius Velžių piliakalnio, kuris įsirėmęs į ežerą jau daugybę metų pūpso? Po pasivaikščiojimo pailsėti galima prie ežero veikiančiame populiariame restorane.

Šeduva ir jos apylinkės. Šeduvos malūno pristatinėti atskirai jau nereikia, neatsiejami šis objektas ir miestelis vienas nuo kito. Malūno restorane mėgaukitės ne tik maistu, bet ir išpuoselėta restorano aplinka. Netyla kalbos ir apie statomą muziejų „Dingęs štetlas“, jį planuojama atidaryti jau kitais metais – muziejus supažindins lankytojus su Lietuvos miestelių žydų istorija, kultūra, kasdieniniu gyvenimu.

Šeduvoje išlaikytos senosios Joninių šventės tradicijos, tad kai švenčia Šeduva – girdi ir Radviliškis. O šiemet miestelis mini 370 metų jubiliejų, tad šventė bus nemenka. Rudens pradžioje Šeduvoje vyks šviesos ir meno festivalis – pamatyti verta.

Pakiršinio dvaro vardas garsiau Lietuvoje nuskambėjo, kai čia 2020 metais pradėtas rengti šaltibarščių čempionatas. Nesuskaičiuojami litrai rožinio delikateso pagaminti ir suvalgyti. Šiemet vyks jubiliejinis – penktasis – čempionatas. Čempionatas vyksta rugpjūčio mėnesį, o aplankyti moderno architektūros stiliaus dvaro rūmus galima ištisus metus. Dvare šiandien įsikūręs Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centras, vyksta edukacijos. Senasis dvaro parkas sukurtas maloniems pasivaikščiojimams, jame gausu medinių skulptūrų.

Baisogalos dvaras, pasivaikščiojimas po parką. Vis garsiau Lietuvoje skamba Baisogalos vardas ir visai ne be reikalo. Miestelio dvaras išlaikęs savo puošnumą, dvaro parkas laukia lankytojų ir ilgų pasivaikščiojimų, net vėjo malūnas išlikęs. Baisogaloje veikia kavinė, garsėjanti savo desertais. Pasidomėkite, kas ragavo sako, kad tikrai verta užsukti.

Fotosesija su žirgais Raudondvaryje. Gal kas sakys, kad filmų per daug prisižiūrėjote ir ta fotosesija su žirgais nerimta. Bet jūs tik pagalvokite, puošnios suknelės, žirgas ir nykstantys Raudondvario dvaro rūmai fone. Raudondvaryje veikia žirgynas, tad ne tik fotosesija ten galima, bet ir jodinėjimas žirgais. O jei žirgai nėra jūsų pomėgių lauke, pasidomėkite skraidymo galimybėmis Raudondvaryje – ten jau ne vienerius metus veikia Šiaulių aeroklubas. Klube atliekami sportiniai, apžvalginiai bei mokomieji skrydžiai sklandytuvais ir lėktuvais. Organizuojamos pramogos ore įvairių švenčių dalyviams, rengiamos aero-ekskursijos. Ekskursija ore? Verta išbandyti.

Sodyba „Molinė saulėgrąža“ populiariausia tada, kai pražysta 30 arų (virš 120 veislių) saulėgrąžų laukas – rugpjūčio 01–rugsėjo 30 dienomis. Tačiau, jei norite sužinoti daugiau apie saulėgrąžas, apie pačią sodybą, vykti galima jau dabar. Sename moliniame tvarte įrengta molinių ąsočių ir puodynių ekspozicija. Rekomendacija – sudalyvauti edukacijose. Juk ko išmoksi, ant pečių nenešiosi.

Nakvynė Burbiškio dvare. Burbiškio dvaras Lietuvoje gerai žinomas dėl čia pavasarį vykstančios Tulpių žydėjimo šventės. Tačiau ar girdėta, kad dvare galima nakvoti? Nakvynė tikrai ypatinga, sako, kad dvare vaidenasi. Tulpės dar neskuba nužydėti, o ir be jų dvaro parke yra ką pamatyti, ramiai pamedituoti.

Nuo Radviliškio iki Paryžiaus tik pusvalandis! Tiesa, tas Paryžius ne Prancūzijos sostinė, o viensėdis Radviliškio rajone. Kaži ko ten nepamatysite, bet pasigirti, kad ir iki Paryžiaus spėjote nuvažiuoti, gi malonu.

Atsiliepimai

Komentuoti