Šios dirbtuvės muziejaus lankytojams tapo gražia prieššventine tradicija, ne vienas dalyvis į jas atvyksta jau ne pirmą kartą.
Muziejininkai dirbtuvėms gausiai priruošė dekoracijų, gamtos gėrybių: riešutų, kankorėžių, kaštonų, gilių, džiovintų gėlių, citrusinių vaisių riekelių, cinamono lazdelių bei kitų gamtos dovanų, kurios kūrybingose rankose tampa skoningomis kompozicijomis.
Apie advento vainiko istoriją, pynimo tradicijas papasakojo Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio direktorė dr. Laura Prascevičiūtė, simboliškai uždegdama advento vainiko žvakes. Gryčioje tykiai sukantis šiaudiniams sodams, plevenant žvakių liepsnelėms, skambant advento giesmėms ir dainoms, dirbtuvių dalyviai ėmėsi malonaus kūrybinio darbo. Eglišakiai susipynė į vainikus, jų dekoratoriai negailėjo išmonės ir idėjų: derino spalvas ir formas, sukurdami vienas už kitą gražesnius kūrinius.
Advento vainikas simbolizuoja keturių advento savaičių laikotarpį. Pirmoji žvakė buvo uždegta gruodžio 1 dieną – pirmąjį advento sekmadienį. Paskutinė, ketvirtoji, žvakė šviesą ir šilumą paskleis pranešdama, kad jau sulaukėme šv. Kalėdų.
Šventinės dirbtuvės Kleboniškių kaimo buities muziejuje – ilgametė tradicija. Šiemet dirbtuvių dalyviai jau kepė ir dekoravo meduolius, o gruodžio 14 dieną 13 valandą kurs kalėdinius eglutės žaisliukus.
Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informacija
Augustės Labenskytės nuotraukos
Atsiliepimai