Kleboniškių muziejuje laukia paskutinė Senųjų amatų ir edukacijų diena

Rugpjūčio 24 dieną nuo 11 iki 17 valandos Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje (Radviliškio r.) vasarą palydės paskutinė šiemet Senųjų amatų ir edukacijų diena.

Jurginų žiedų jūros užlietame kaime darbuosis, mokys, patars, parodys, tradicijomis ir patirtimi pasidalys vienuolika amatininkų, edukatorių. Kaimas atgis – nuotaikingas dirbtuves tautinio paveldo puoselėtojai įkurdins jaukiuose kiemuose, praeitį menančiose gryčiose.

Kalvis Juozas Tarailė pūs dumples ir kals geležį, medžio drožėjas Jonas Dzvėga įrankiais prakalbins medį, bitininkė Daiva Pridotkienė parodys, kaip iš vaško nulieti žvakę, pynėja Birutė Šinkūnienė pademonstruos, kaip vytelės virsta pintinėmis. Senuosius odinius dirbinius eksponuos ir odininkystės žiniomis dalysis dr. Arūnas Puškorius.

Gryčiose ramiai besisukant šiaudiniams sodams, karpinių meistrė Gita Kolosovienė kurs mažus stebuklus iš popieriaus, vėlėja Alė Deksnienė parodys, kokių puikių dirbinių galima nusivelti iš vilnos. Lėles iš siūlų riš ir virveles vys Regina Martyšienė. Siuvėja Valentina Bačėnienė pamokys siūti, o audėja Aurelija Norvaišienė – austi senosiomis staklėmis.

Lino kelias nuo sėmenų iki audinio bus prisimintas brukant, šukuojant pluoštą, verpiant siūlus rateliu. Kleboniškių kaime kasmet vienas laukas nusidažo baltai ir mėlynai – pražysta mėlynžiedžiai ‘Kastyčiai’ ir baltžiedžiai ‘Snaigiai’. Muziejuje tebesaugoma bei tęsiama ir linarovio tradicija.

Renginys „Senųjų amatų ir edukacijų diena Kleboniškių kaimo buities muziejuje“ yra projekto „Kasdieniniai ir šventiniai darbai bei amatai Kleboniškių kaimo buities muziejuje“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informacija

Augustės Labenskytės nuotraukos

Atsiliepimai

Komentuoti