Radviliškis garsėja ne tik žymiais žmonėmis ir geležinkeliu, bet ir savo akmeniniais objektais, menančiais šimtmečių istoriją. Nors jų nėra daug, visi jie paliko didesnį ar mažesnį pėdsaką miesto istorijoje. Kviečiame aplankyti šiuos istorinius akmeninius objektus mūsų mieste.
Kiekvieno Radviliškio mieste esančio akmeninio objekto istorija yra savita ir įdomi. Surinkta kraštotyrinė informacija apie juos leidžia mums užpildyti saugomos krašto istorijos spragas ir taip šiuos objektus atitolinti nuo užmaršties. Mieste stūksantys akmeniniai pastatai, paminklai, akmenys pasakoja apie Radviliškio miesto istorinį gyvenimą, kuris bus įdomus ne tik radviliškiečiams, bet ir kitiems miesto svečiams.
Šiuo pažintiniu maršrutu suteikiama galimybė ir regos sutrikimų turintiems asmenims pažinti istorijos, meno ir kultūros objektus, kurie paprastai pažįstami vizualiai ar skaitant tekstą. Liečiant akmeninį meno kūrinį, bus galima „matyti“ jo išorę. Didesnius objektus „pamatyti“ padės garsinis vaizdavimas.
Maršrutui informaciją parengė Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka, įgyvendindama projektą „Eksponatus rankomis liesti!“. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.
Garsinio vaizdavimo tekstus parengė dr. Laura Martinkutė.
Nuotraukų autorės – Greta Simonavičienė, Lina Abromavičienė ir Daiva Šipulskienė.
MARŠRUTĄ SUDARO ŠIE OBJEKTAI:
EKSPOZICIJA „SKAUSMO IR KANČIO KELIAS“
RADVILIŠKIO ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS GIMIMO BAŽNYČIOS MEDINĖ VARPINĖ
SERPANTINO KALVA. SKULPTŪRINĖ KOMPOZICIJA „MIESTO METRAŠTIS“
LIETUVOS PARTIZANŲ PALAIKŲ NIEKINIMO VIETA
Atsiliepimai